Wraz z firmą Asmodee mamy przyjemność poinformować, że w dniu dzisiejszym rusza nowa strona, na której znajdziecie bezpłatne wersje popularnych gier. Poszczególne tytuły dostępne są w formacie "print&play", co oznacza, że każdy może je wydrukować i korzystać z nich bezpiecznie bez wychodzenia z domu. Wśród dostępnych produktów znajdziecie wybrane przez Asmodee najpopularniejsze gry familijne od popularnych Dobble, aż do domowego escape roomu, czyli Unlocka. W przyszłości planowane jest rozszerzanie puli dostępnych gier.


Bezpieczna zabawa

Każda z gier dostępnych na stronie oferuje zupełnie różne doświadczenia związane zarówno z rywalizacją, jak i współpracą z pozostałymi domownikami. Niezależnie od wieku uczestników, wspólna zabawa pozwoli trenować umysł, a jednocześnie ma wiele zalet społecznych. I nie wymaga wychodzenia z domu! Dodatkowo mamy możliwość nie tylko zapoznania się z najpopularniejszymi planszówkami, ale również zdobycia ich wyjątkowych wersji. Te, które znajdziecie na stronie przeszły bowiem drobne modyfikacje, niezbędne, by można było je wydrukować we własnym domu.

"W tych trudnych czasach światowego kryzysu spowodowanego Covid-19, zdecydowaliśmy się dostarczyć Państwu rodzinną rozrywkę bezpośrednio do domu" - powiedział Stephane Carville, CEO Asmodee. - "Mamy nadzieję, że bezpłatne wersje gier do wydrukowania przyniosą Wam ulgę i pozwolą się świetnie bawić, a jednocześnie zachęcą do pozostania w domu."

Wszystkie gry do pobrania będą dostępne na dedykowanej stronie: https://print-and-play.asmodee.fun/


Lista dostępnych gier

Dobble - Jedna z najpopularniejszych gier rodzinnych, która pozwala ćwiczyć koncentrację, spostrzegawczość i refleks. Aby wygrać, musimy jak najszybciej znaleźć na dwóch kartach parę identycznych symboli. Oczywiście zanim zrobią to pozostali gracze! Odpowiednia dla graczy od 6 roku życia. 
   
Dixit - Przepięknie ilustrowana karcianka, która pobudzi naszą wyobraźnię do tworzenia wyjątkowych skojarzeń. Na podstawie ilustracji, uczestnicy będą wymyślali rozmaite hasła, a następnie spróbują odgadnąć, które skojarzenie było tym podstawowym. Odpowiednia dla graczy od 8 roku życia. 
   
Timeline - Dynamiczna gra, w której będziemy mogli wykorzystać zarówno swoją wiedzę, jak i intuicję w dziedzinie historii. Naszym zadaniem jest umieszczanie kolejnych wydarzeń (związanych z wynalazkami i odkryciami z całego świata) na osi czasu. Odpowiednia dla graczy powyżej 8 roku życia. 
   
Unlock! - Oparta na współpracy gra inspirowana zabawami typu escape room. Pozwala przeżyć niezwykłe przygody z użyciem dostępnych kart oraz dedykowanej aplikacji. Kolejne karty umożliwią nam wyszukiwanie przedmiotów, łączenie obiektów i rozwiązywanie kolejnych zagadek. Odpowiednia dla graczy powyżej 10 lat. 
   
Cortex - Zabierz swój mózg na salę gimnastyczną i trenuj pamięć, logiczne myślenie oraz szybkość reakcji. Podczas rozgrywki będziecie rozwiązywali rozmaite zadania takie jak labirynty, puzzle czy uzupełnianki. A to wszystko pod presją czasu! Odpowiednia dla graczy powyżej 8 lat. 
   
Combo color - Strategiczna gra rodzinna, w której staramy się rozszerzać swoje terytorium poprzez stopniowe kolorowanie kolejnych pól na planszy. Działaj taktycznie, zdobywaj przedmioty i mnóż swoje punkty aż do zwycięstwa! Odpowiednia dla graczy powyżej 8 lat.

Więcej informacji, a także dostęp do wszystkich gier znajdziesz na: https://print-and-play.asmodee.fun/