Wydanie dodatku Artefakty Obcych zawieszone

Z przykrością informujemy, że dodatek Artefakty Obcych do gry Race for the Galaxy: Narodziny Imperiów, jednak nie ukaże się w najbliższym czasie nakładem wydawnictwa REBEL.pl.

Artefakty Obcych były dodatkiem długo wyczekiwanym - zarówno przez fanów RFTG jak i przez nas. Miał ukazać się na jesień 2012, razem z premierą polskiej edycji Race for the Galaxy, niestety był wielokrotnie przesuwany przez amerykańskiego wydawcę (Rio Grande Games), ponieważ ciągle nie był ukończony. Za każdym razem upewnialiśmy się, że otrzymamy materiały dot. tego dodatku najszybciej jak to możliwe.

Kilka tygodni temu RGG poinformowało nas, że dodatek jest już gotowy i za chwilę (!) rozpoczyna się jego druk - dopiero wtedy mogliśmy zapoznać się z jego finalną zawartością i ceną produkcji. Ta ostatnia okazała się bardzo wysoka - ponad 20% wyższa niż gry podstawowej. Mimo wszystko, byliśmy gotowi do wydruku tego dodatku, ufając marce autora i mając na uwadze wysoką jakość poprzednich trzech dodatków.

Przygotowaliśmy w ekspresowym tempie polskie tłumaczenie i skład wszystkich materiałów. W ramach finalnych testów tłumaczenia, przygotowaliśmy prototyp do rozegrania w firmie oraz na kilku zbliżających się planszówkowych imprezach. Niestety, po rozegraniu kilkunastu partii, w wielu różnorodnych składach osobowych - opinie dosłownie wszystkich graczy i nas samych były miażdżące. Wobec tego postanowiliśmy zrezygnować z druku - uznaliśmy, że dodatek w tej postaci nie ma szans na rynku.

Przepraszamy najmocniej wszystkich fanów RFTG, którzy oczekiwali na ten dodatek po polsku, w szczególności osoby, które zakupiły już polską edycję gry podstawowej z zamiarem połączenia z dodatkiem.

Dodatek Artefakty Obcych z pewnością pojawią na naszym rynku w wersji angielskiej - wszystkie wersje językowe są kompatybilne ze sobą, więc można będzie połączyć go z polską podstawką. Udostępnimy oczywiście polską instrukcję AO, jak przy wielu angielskojęzycznych produktach w sklepie REBEL.pl. Postaramy się także o wygodną formę udostępnienia tłumaczenia kart, która pozwoli Wam cieszyć się dodatkiem nawet bez znajomości angielskiego.

Zespół REBEL.pl