Wasza drużyna samurajów stoi na drodze hordy wygłodniałych i żądnych krwi rozbójników pragnących splądrować wioskę! Mieszkańcy nie oferują wiele, ale skromne posiłki i dach nad głową pozwolą Wam przetrwać zimę… W zamian za to zaoferowaliście im swoje miecze. Nadszedł czas, by zrobić z nich użytek i kolejny raz stanąć w obronie dobrych ludzi.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie macie szans z tuzinami wrogów, którzy tylko czekają, by posiekać Was na plasterki. Ale Waszą siłą jest znajomość sztuk walki i więź, która jednoczy w obliczu niebezpieczeństwa. Gdy sytuacja stanie się beznadziejna, wrogom przyjdzie poznać Wasze drugie oblicze – bowiem w każdym z Was drzemie uśpiona bestia…

7 Samurajów to gra kooperacyjna, w której gracze wcielają się w grupę samurajów. Najęci przez rolników mają za zadanie bronić ich wioskę i uprawy przed atakami bezlitosnych rozbójników z klanu ONI-MUSHA. Aby osiągnąć zwycięstwo, gracze muszą połączyć siły i walczyć o bezpieczeństwo rodzin i gospodarstw w wiosce!

W każdej turze każdy z graczy odkrywa jedną lub więcej kart z talii najeźdźców i staje w obliczu niebezpieczeństwa – jest zmuszony podjąć trudną decyzję: czy powinien przeciwstawić się nacierającym na niego rozbójnikom i chronić mieszkańców wsi przed niemal niekończącym się zagrożeniem, czy może pomóc jednemu ze swoich towarzyszy, opuszczając swój posterunek i ryzykując, że jego chwilowa nieobecność zostanie wykorzystana przez rozbójników?

 

Wioska składająca się z barykad, gospodarstw i pracujących w nich rodzin będzie rujnowana z każdym atakiem. Pierwszą falę najazdów poprowadzą niezaprawieni w bojach łupieżcy. Jeśli ich pokonacie, w kolejnym ataku zostaną zastąpieni przez poruczników. Jeżeli i oni nie zdołają się przebić, na wioskę napadną najokrutniejsi i najsilniejsi z łupieżców. Ruszą na Was także hersztowie, którzy dotychczas przyglądali się napadowi ze wzgórza. Rozwścieczeni będą wspomagać swoich podwładnych, mając za cel zdławienie ostatnich prób oporu.

Dopiero po trzech powstrzymanych fazach najazdów mieszkańcy wioski będą mogli w końcu odetchnąć z ulgą. Gracze zwyciężą, jeśli przeżyją do końca gry i uratują przynajmniej jedną farmę i rodzinę.

Każdy Samuraj posiada specjalną umiejętność, której może użyć podczas każdej tury, i jedną nadludzką moc o nazwie „Kiai”, z której może skorzystać, jeśli w trakcie walki wykaże się znajomością technik bitewnych.

W ogniu walki i obliczu ciężkich ran każdy Samuraj może liczyć na zwierzęcego ducha – ukrytą, nadludzką siłę, która pozwala mu jeszcze lepiej walczyć, wyzwolić „Kiai” i odeprzeć kolejnych wrogów.

Uważajcie jednak, by nie poczuć się zbyt pewnie. Niebezpieczeństwo czyha z każdej strony i tylko czeka, aż popełnicie o jeden błąd za dużo…

Dzięki prostym zasadom i wielu różnym trybom gry (od 1 do 7 graczy na 4 poziomach trudności) ta kooperacyjna gra zapewni każdemu zgranemu zespołowi doskonałą zabawę. Stawcie czoła wyzwaniom, których pokonanie zależy od Waszych umiejętności. 7 Samurajów pozwoli Wam sprawdzić, na ile tak naprawdę Was stać…

Czy podołacie temu wyzwaniu?

Autorem 7 Samurajów jest Antoine Bauza, twórca o wyśmienitym dorobku mający na swoim koncie takie tytuły jak "7 Cudów Świata", "Ghost Stories", "Takenoko", "Tokaido", "Potwory do szafy", "Hanabi", "Kotobirynt", "Mały Książę" oraz wiele innych.