Odkrywaj symbole, patrz uważnie i jak najszybciej pozbądź się swoich kart! Jungle Speed Eco to bezkonkurencyjna gra rodzinna, w której liczy się spostrzegawczość i szybkość reakcji. W każdej rundzie wykładamy przed siebie nową kartę z symbolem. Gdy na stole pojawią się dwa identyczne kształty, ich właścicieli czeka pojedynek o to, który jako pierwszy chwyci totem stojący na środku stołu. Zwycięzca będzie mógł pozbyć się odkrytych kart. A ten, kto chwyci torem w złym momencie albo w ogóle tego nie zrobi... będzie musiał wziąć karty od swoich przeciwników!

Co wyróżnia wersję Eco?

Jungle Speed Eco to nowa wersja popularnej gry imprezowej, stworzona w poszanowaniu środowiska. Pudełko zostało przeprojektowane w taki sposób, by ograniczyć zużycie plastiku do minimum. Główny element gry, czyli totem, wykonany jest z drewna produkowanego w Jurze we Francji i posiada certyfikat PEFC. Gra zawiera również woreczek z bawełny z upraw ekologicznych, posiadającej certyfikat GOTS. Elementy papierowe, takie jak karty, instrukcja i samo opakowanie również zostały wykonane w sposób zoptymalizowany i posiadają certyfikat FSC.

Na czym to polega?

  1. Totem postaw na środku stołu, uczestnicy zabawy siadają dookoła.
  2. Rozdaj uczestnikom wszystkie karty. Jeśli podzielą się nierówno – trudno, sytuacja jeszcze nie raz się zmieni!
  3. Nie zaglądamy w karty, każdy kładzie swój stosik przed sobą, zakryty.
  4. Jeden po drugim każdy z graczy odkrywa wierzchnią kartę ze swojego stosu.
  5. W momencie gdy na stole pojawi się druga karta z tym samym symbolem, ich właścicieli czeka pojedynek o to, kto pierwszy chwyci totem.
  6. Osoba, która przegrała, wkłada pod swój stos wyłożone karty – swoje i przeciwnika. 
  7. Rozgrywka toczy się dalej do momentu, kiedy ktoś pozbędzie się wszystkich swoich kart: zarówno zakrytych, jak i tych wyłożonych przed sobą!

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Jungle Speed nie wymaga długiego tłumaczenia zasad – poznajesz je w minutę, a płynności nabierasz już podczas zabawy.
  • To bardzo uniwersalna gra, która pozwala dobrze się bawić nawet nieznajomym. Świetnie sprawdzi się w integracji osób w różnym wieku albo z różnych środowisk.
  • Instrukcja podaje, że jednocześnie możemy zaprosić do gry do 10 osób, choć tak naprawdę może ich być jeszcze więcej! To rzadkość nawet wśród gier imprezowych.