Król Manuel I zlecił najlepszym portugalskim projektantom ogrodów budowę najbardziej niezwykłego ogrodu dla swojej żony, królowej Marii Aragońskiej. W grze Azul: Ogród Królowej Twoim zadaniem będzie zaaranżowanie przestrzeni poprzez sadzenie pięknych roślin i dodawanie dekoracji. Korzystając z innowacyjnego mechanizmu dobierania zasobów charakterystycznego dla serii Azul, musisz starannie wybierać kolorowe płytki, aby udekorować ogród. Tylko najbardziej niesamowici projektanci ogrodów rozwiną się i zdobędą uznanie królowej.

Na czym to polega?

Każdy z graczy rozpoczyna zabawę z własną planszą ogrodu, na której będzie umieszczał kafle ogrodu oraz kolorowe płytki. Ich dobieranie nawiązuje do klasycznych gier z serii Azul: uczestnicy pobierają je ze wspólnej puli według określonych zasad. 

Celem gry jest jak najefektywniejsze umieszczanie płytek tak, by zbierać wysoko punktowane zestawy kolorów lub wzorów. Zanim jednak zaczniemy umieszczać w ogrodzie płytki reprezentujące rośliny i dekoracje, musimy przygotować dla nich grunt w postaci odpowiednich kafli. W ten sposób gra zmusza nas do długofalowego planowania.

Rozgrywka toczy się przez 4 rundy, a zwycięży osoba, która będzie miała najwięcej punktów po ostatnim ich podliczeniu.

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Azul: Ogród Królowej to najbardziej rozbudowana i zaawansowana gra w serii, która wymaga od nad długofalowego planowania i rozsądnego dysponowania posiadanymi elementami.
  • Podobnie jak w poprzednich grach z serii Azul, tutaj również mamy intuicyjne zasady, przejrzysta instrukcja i funkcjonalne elementy, dzięki którym z łatwością wejdziemy w świat gry i poznamy rządzące nią mechanizmy.
  • Losowy układ elementów sprawia, że każda partia przebiega zupełnie inaczej, a dobieranie kafelków i układanie z nich wzorów jest absolutnie wciągającą zabawą! Po pierwszej grze od razu ma się ochotę na kolejną… i kolejną!
  • Gra cieszy oko wysokiej jakości wykonaniem kolorowych płytek, których stylistyka nawiązuje do elementów wystroju ogrodu.