“Moglibyśmy założyć klub szpiegów” – zasugerowała Beatrice. “Wiesz, szukasz wskazówek i próbujesz znaleźć tajemnice do rozwiązania."

W grze Spy Club (edycja polska) uczestnicy współpracują jako grupa młodych detektywów, starając się rozwiązywać sąsiedzkie tajemnice. Rozgrywka ma format kampanii, która nadaje się do wielokrotnego przechodzenia dzięki zmiennej zawartości. W trakcie kampanii odblokowywane są dodatkowe moduły, które zawierają nowe reguły i elementy historii.

Jak to działa?

W standardowej grze każdy z uczestników ma przed sobą dwustronne karty wskazówek. Podczas swojej tury wykonujemy akcje, które pozwalają nam odwracać, dobierać i wymieniać karty, zdobywać pomysły i potwierdzać autentyczność dowodów. Gdy potwierdzimy 5 dowodów tego samego typu, rozwiązujemy część sprawy. A to dopiero początek!

W miarę poznawania kolejnych rozwiązań, nasza sprawa się rozwija i nabiera indywidualnego charakteru. Sąsiad ukradł coś z lodziarni? Ale co to było? I dlaczego? Aby zakończyć sprawę musisz znaleźć rozwiązania wszystkich 5 części zagadki zanim podejrzany ucieknie lub zabraknie Ci wskazówek.

Ważne informacje

  • Pojedyncza gra trwa od 30 do 45 minut, a na jedną kampanię składa się 5 gier. 
  • Niektóre elementy gry przenoszą się i mają wpływ na kolejne rozgrywki. 
  • Nie ma stałej sekwencji gry, więc każda rozgrywka będzie rozwijała się inaczej. 
  • Podczas pojedynczej kampanii odblokowujemy tylko niewielką część dostępnych elementów (wykorzystujemy 5 z ponad 40 modułów), dzięki czemu poszczególne partie są niepowtarzalne.